Експортери нафти погодили глобальну угоду: названі терміни

Країни ОПЕК на засіданні 1 липня, яке тривало до ночі, погодили рішення про продовження обмеження видобутку нафти ще на дев’ять місяців з липня. При цьому рішення країн ОПЕК про продовження обмеження видобутку ще на дев’ять місяців має бути ратифіковано країнами неОПЕК, деякі з яких вже дали свою згоду.

Угода про скорочення видобутку в рамках ОПЕК+, яка працювала з початку 2019 року, закінчилася 30 червня. Обговорення її майбутнього почалося ще в березні, але консенсусу не вдавалося досягти, оскільки Росія мала мовчання щодо можливості продовження. Думка РФ стала відома лише за день до зустрічі.

Заяву щодо необхідності продовження домовленостей зробив російський лідер Володимир Путін на саміті G20 в Осаці 29 червня. Після переговорів із спадковим принцом Саудівської Аравії Мухаммедом бен Сальманом Аль Саудом на полях “двадцятки” він озвучив і найкращий термін продовження (від 6 до 9 місяців), і обсяги (збереження колишніх квот). На цьому фоні зросли світові ціни на нафту.

Пізніше у Відні з’ясувалося, що думки щодо необхідності продовження квот дотримується і більшість із 24 країн-учасниць. Найбільш обговорюваним став варіант пролонгації на дев’ять місяців. Як пояснював саудівський міністр енергетики Халед аль-Фалех, підтримка обмежень дозволить стабілізувати ринок нафти вже до грудня. Але оскільки взимку попит на нафту сезонно знижується, доцільно зберігати квоти до березня включно, говорив він.

Наступна міністерська зустріч ОПЕК відбудеться 5 грудня у Відні. Сьогодні, 2 липня, країни ОПЕК+ збираються у секретаріаті у повному складі, щоб остаточно узгодити проект хартії, а також продовження угоди на дев’ять місяців – до березня 2020 року включно.