Як пояснити родичам, що ти заробляєш покером

Як пояснити родичам, що ти заробляєш покером

Проблема батьків і дітей в покері дуже актуальна. Не секрет, що покер може приносити прибуток і бути постійним джерелом доходу. Але як пояснити батькам, що ти заробляєш грою? Що ти не лудоман, покер не казино і ти не програєш все гроші і квартиру? Точного алгоритму в цьому питанні немає, але ми готові поділитися порадами, як говорити про покер.

«А чи треба пояснювати»?

Перш ніж почати розмову про своє заробіток, запитайте самі себе: «А чи варто?» Якщо ви розумієте, що людина не готова змінити свою точку зору, а просто хоче поговорити або довести свою власну правоту, — витрачати час не варто. Ми живемо в XXI столітті, але разом з нами живуть люди з переконаннями з XV століття. У більшості як і раніше вкорінене уявлення, що робота — це важка фізична праця (в шахтах, на заводах), за який платять скромні дeньгі. Або просиджування в офісі і перекладання папірців з 9 до 5. Якщо ваш співрозмовник як раз з таких, то будь-які аргументи будуть йому як об стіну горох. Покер — це лотереї, піраміди, обман, дeньгі заробляються важкою працею. Тому сто разів подумайте, чи варто щось доводити.

плюси:

 • Економія часу
 • Економія нервів

мінуси:

 • питання залишається відкритим

До речі, вчені-нейробіологи встановили: коли людину примушують змінити свою точку зору, мозок сприймає це як загрозу життю і здоров’ю. Згадайте про це, коли наступного разу захочете розповісти своїм родичам, що покер — це гра майстерності.

«Піти від відповіді»

Якщо опція ігнорування не підходить, пробуйте піти від відповіді. Причому нахабно брехати зовсім не обов’язково. На питання: «Ким ти працюєш?» можна відповісти, що ти фрілансер, працюєш в Інтернеті або займаєшся високоризиковими інвестиціями.

Так, варіант піти від відповіді, не зовсім чесний. Він підходить для тих, з ким ви спілкуєтеся нечасто. Якщо відповідь на питання про заробіток не має принципового значення, говорити про покері не варто. Але запам’ятайте, що найкраща брехня — це напівправда. Ви начебто і не брешете, але і не кажіть повну правду.

плюси:

 • Питання на якийсь час буде знято
 • Ви не збрехали (хоча може здатися інакше)
 • Підходить в якості «чергового відповіді» на стандартне запитання

мінуси:

 • через деякий час вам доведеться знову відповісти на це питання
 • ви не сказали абсолютну правду

Перш ніж перейти до фінального сценарієм розмови з родичами на тему покеру, дайте відповідь на питання: «Наскільки у вас серйозно з покером? Ви дійсно заробляєте на життя грою? » Якщо через місяць гри ви просто вивели стольник на карту, вважати покер своїм заробітком буде занадто необачно. І краще не заводити розмови про покер. Нехай це буде вашим хобі, яке іноді приносить дeньгі, не більше того. Якщо ж ви дійсно заробляєте на життя покером, розмова з родичами не складе труднощів.

«Результати говорять самі за себе»

У суперечці про покер немає краще аргументу, ніж результати. Причому родичам не потрібно показувати графіки з 3бб / 100 рук, але недодача по профітом, але з + EV. Аргументи про дистанцію, стріки, скилл залиште для себе. EV на хліб не намажеш. Дeньгі повинні говорити за вас самі. Можливо, ви купили новий телефон, авто, з’їздили відпочити на море (ще краще, звозили на море маму) — ось реальні результати, якщо покер дійсно приносить дeньгі. І чим більше буде прикладів, тим краще. Такий аргумент, звичайно, підійде тільки для найближчих людей (люди з пункту 1 все одно будуть думати, що ви їх обманюєте або що вам просто пощастило, і незабаром ви все одно програєте квартиру).

плюси:

 • Аргумент з хорошим заробітком з імовірністю 99% спрацює
 • Ви не обманювали своїх близьких

мінуси:

 • в разі затяжного даунстрік цілком можливе продовження розмови, потрібно мати план B
 • ваші джерела доходу можуть стати відомі стороннім людям, якщо ваші співрозмовники поділяться інформацією зі своїми друзями і знайомими.

З проблемою батьків і дітей в покері в якийсь момент стикається кожен гравець. Наприклад, Павло «MountainRose» Векслер в своєму блозі писав, що довгий час намагався не потрапляти батькам за грою в покер.